Hayallere hayat vererek organizasyon çalışmaları yürüten FA Organizasyon, Vize Belediyesi’nin 23 Nisan etkinlik organizasyonunu üstlendi!

 

Ulu önder Atatürk’ün bizlere armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin Vize Belediyesi ile ortak çalışmalar yapan FA Organizasyon, 23 Nisan etkinlik organizasyonu ile çocukları mutlu edecek bir çalışmaya imza atacak.

 

Yoğun katılım sağlanması beklenen etkinlikte, alternatif etkinlikler başlığı altında şişme oyun parkurları konseptimizle; korsan gemisi, spider kaydırak, çocuk treni etkinlikleri gerçekleşecek. Ayrıca yüz boyama etkinliği, tavşan etkinliği, Hacivat ve Karagöz oyunu ve çocuklara özel sürpriz hediyeler de organizasyonda yer alacak.

 

Kırklareli’nin Vize ilçesinde Zübeyde Hanım Caddesi tören alanı yolunda gerçekleşmesi planlanan 23 Nisan çocuk etkinlikleri, saat 12.00’de başlayacak.

 

Tüm yurtta coşkuyla beklenen 23 Nisan etkinlik çalışmalarına FA Organizasyon ailesi olarak katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca etkinliğin grafik tasarım işlerini de sürdüren FA Organizasyon, hizmet alanını her geçen gün zenginleştirmeye devam ediyor.

 

23 Nisan Etkinlikleri Hakkında Bilgi

23 Nisan: Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanımız olan Mustafa Kemal Atatürk’ün başta “23 Nisan Bayramı” ilan edip, ardından çocuklara hediye ettiği gündür.

 

23 Nisan’ın bayram ilan edilmesinin sebebi: İlk millet meclisinin (Türkiye Büyük Millet Meclisi) kuruluş tarihinin 23.04.1920 olmasıdır. Millet meclisinin kurulması, Türk halkının kendi iradesini simgeliyor; egemenliğini ilan ediyordu. Dolayısıyla, 23 Nisan günü çok anlamlı ve özel bir gündür.

 

23 Nisan gününün ilk kez bayram ilan edilmesi Atatürk’ün isteğiyle 1924 yılında gerçekleşmiştir. 1924 yılında sadece “23 Nisan Bayramı” olarak isimlendirilen bu özel gün, 1929 yılında çocuklara armağan edilmiştir. Yine bu tarihte ilk kez çocuk bayramı olarak kutlanmıştır. 23 Nisan çocuk etkinlikleri tüm yurtta coşkuyla kutlanmaktadır.