İstanbul shopping fest, büyüleyici ve eşsiz İstanbul’un zengin kültürel mirasını, benzersiz mutfak sanatını alışveriş ve eğlence ile birlikte sizlere sunuyor.

İstanbul shopping fest, İstanbul’un eşsiz doğası ve denizinin en güzel olduğu zamanlarda Temmuz ayı içerisinde 8. Kez misafirlerini ağırlıyor. İki kıtayı birbirine bağlayan ve kültür harmanı haline gelen İstanbul şehri, tarihimiz boyunca en gözde şehirlerden biri olmuştur. İstanbul zengin tarihi dokusuyla, müthiş doğasıyla ve göz alıcılığıyla sizlere alışveriş ve eğlencenin yanı sıra unutulmaz tecrübeler tattıracaktır. İstanbul shopping fest dünyaca ünlü birçok marka ve geniş ürün yelpazesiyle alışveriş tutkunları için unutulmayacak bir festival olacaktır. Ayrıca sizlere birçok avantajlı kampanya ve indirimle ayrıcalıklar sunacak eğlence ve sürprizlerle dolu bir alışveriş deneyiminin kapılarını aralayacaktır.

İstanbul Alışveriş Festivalleri

festival-organizasyonlari-istanbul-shopping-fest

İstanbul alışveriş festivalleri ülkemizin tanıtımına ve turizm gelirine katkı sağlayan, Kültür Ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği önemli organizasyonlardandır. Kültür Ve Turizm Bakanlığı festival öncesinde birçok ülkede alışveriş festivalini tanıtıcı yayın ve reklamlar yapmaktadır. Ayrıca turizm fuarlarında afişlerle festivalin tanıtımı yapılmaktadır.

Zengin kültürel mirasımızın tanıtılması, İstanbul’un Dünya’nın göz alıcı şehirlerinden biri olması sebebiyle. Bu festivalin yalnızca bir alışveriş festivali değil aynı zaman da bir kültür ve sanat festivali olmasını sağlamaktadır. İstanbul’u Dünya’nın sayılı şehirlerinde zirve yapmak, ülkeye turist çekerek ülkeye giren ciro miktarını arttırmak açısından bu tarz etkinlikler oldukça önemlidir. İstanbul bulunduğu konum, zengin tarihi ve birçok medeniyetin başkenti olması sebebiyle Dünya çapında ki organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek kapasitededir.

İstanbul Alışveriş Festivali 2021 Ne Zaman? İstanbul Shopping Fest 2021

İstanbul Shopping Fest 2021; 18 Mart – 26 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Koronavirüs pandemi sürecinde festival organizasyonu konusunda kapsam daha net şekilde belli olacaktır.

İstanbul Alışveriş Festivali 2020

festival-organizasyonlari-istanbul-shopping-fest

İstanbul alışveriş festivali 2020 yılında 8. Kez düzenlenmektedir ve her yıl bir önce ki yıla göre daha fazla adını duyurmaktadır. Milyonlarca turistin İstanbul’a gelmesini sağlayan İstanbul shopping fest organizasyonu oldukça önemlidir. Hem ülkemizin Dünya ülkelerine tanıtımı açısından hem de ülkemize getirdikleri ciro ile maddi katkı sağlaması açısından önemli bir festivaldir.

Alışveriş Festivalleri 2020

festival-organizasyonlari-istanbul-shopping-fest

Alışveriş Festivalleri birçok ünlünün katılımı farklı sürprizler ve indirim avantajları ile alışveriş ve eğlence tutkunları tarafından heyecanla beklenmektedir. Alışveriş festivali İstanbul ‘da ki alışveriş merkezleri kadar, önemli alışveriş caddelerini de saracak bir etkinliktir. Etkinlikler sadece alışverişte ki ayrıcalık ve indirimlerle değil sokak etkinlikleri, konserler, şenlikler, yarışmalar ve defilelerle de adından oldukça söz ettirecektir.

Alışveriş Festivali 2020

festival-organizasyonlari-istanbul-shopping-fest

Alışveriş festivali 2020 yılında da oldukça ses getirici etkinliklere imza atmıştır. İstanbul’un alışveriş potansiyeline ve İstanbul’un tanıtımına katkı sağlayan alışveriş festivalleri farklı etkinlik ve sürprizler ile de dikkat çekmektedir.  İndirim ve sürprizlerle dolu alışveriş festivali ayrıca dünyaca ünlü markaların büyük indirimleri ile avantaj sağlamaktadır.

İstanbul Shopping Fest 2020 Ne Zaman ?

İstanbul alışveriş festivali 2020 yılı Temmuz ayı içerisindedir. İstanbul’un en güzel olduğu zamanlarda yapılan festival gelen turistlere ve ülkemiz vatandaşlarına eşsiz bir macera sunmaktadır. Türkiye festivalleri içerisinde en çok ilgi gören etkinlikler arasında yer almaktadır.

Alışveriş Günleri İstanbul

festival-organizasyonlari-istanbul-shopping-fest

İstanbul alışveriş günleri artık İstanbul ile özdeşleşen ve şehrin değerini dünyaya da duyuran şehrin önemli bir parçası haline gelmiştir. Festival boyunca cadde ve alışveriş merkezlerinde bayram havası yaşatan alışveriş günleri, piyasada da canlılık rüzgârları estirmektedir. Avrupa şehirlerinde de yapılan birçok festival organizasyonları, adını dünyaya duyurarak şehir ile özdeşleşebilmektedir. Bu amaçla alışverişin zirvesi haline gelmeyi hedefleyen İstanbul, büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.

AVM Festivalleri

festival-organizasyonlari-istanbul-shopping-fest

İstanbul doğu ve batının köprüsü ve medeniyet beşiği olması sebebiyle çok önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca herkesin aradığını bulabildiği ve birçok farklı kültürü de içinde barındıran bir kenttir. Dünyaca ünlü birçok markaya ev sahipliği yapan mega kent. Bu markaların ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra, tarihi Kapalı çarşısıyla dikkatleri üzerine çekerek farklı ve gizemli bir deneyim sunmaktadır.

festival-organizasyonlari-istanbul-shopping-fest

Dünya’nın en güzel camilerini, zengin müzelerini ve birçok tarihi yapısını barındıran İstanbul şehri aynı zamanda Batı’nın da önemli yapıtlarını bünyesinde barındırmaktadır. Eşsiz sarayları, muhteşem boğazı, Kız Kulesi, Galata Kulesi ve daha birçok farklı yapısıyla kendisine hayran bırakan İstanbul, gelenlerin bir daha gelmek isteyecekleri ve büyüsüne kapılacakları bir şehirdir.

Alışveriş Festivals

İstanbul shopping fest, alışverişten artan zamanların değerlendirilmesi noktasında birçok farklı seçenek sunabilmektedir. Özellikle yurt dışından gelen turistler için konaklama, yeme içme ve gezme açısından şehir de istedikleri konforda imkânları bulabilmektedirler.