Festivale gideceksiniz “festivalde ne giyilir?” sorusunun cevabını hızlı şekilde bulmanızda fayda var! Peki siz ne giyeceğinize karar verdiniz mi?

 

Festivalde giyilecek kıyafet festival ruhuna göre tercih edilmelidir. Ama kıyafet seçiminde en önemli kural kıyafetin rahat ve şık olmasıdır. Eğlence dolu anlarınızı size zehir edece kıyafetler giymek kendinize büyük bir zulüm olacaktır.

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Dünya çapında ve yerel çapta birçok festival ve karnaval düzenlenmektedir. Bu eğlenceli etkinliklerin bazıları kostüm geçidine ev sahipliği yaparken bazıları da kişilerin kendi tercihlerine göre seçtiği kıyafetlerle katılıma uygundur.

 

Geleneksel etkinliklerde genel olarak katılımcılar o ülkeye veya millete özgü geleneksel kıyafetler giymektedirler. Bu sayede acaba festivalde ne giyilir? Sorusunu kendinize sormanıza gerek kalmadan katılım sağlayabilirsiniz. Önemli olan seçtiğiniz giysilerin etkinlik ruhuna hitap etmesidir.

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Bazı etkinlikler ise kişileri kıyafet konusunda özgür bırakmaktadır. Bu özgürlüğü sonuna kadar yaşamanızı tavsiye ederiz. Günlük hayatta giyemediğiniz uçarı kıyafetleri giyebilmeniz için bu etkinlikler büyük bir fırsattır. Sadece seçtiğiniz kıyafetlerin rahat ve şık olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Festivale giderken iyi bir kombin gereklidir. Festival organizasyonları için yapılan Instagram gibi paylaşımlarda stil ve konsept lanse edilir. Festivallerde yapılan ön hazırlık reklamları ile ya da geçmiş yıllarda yapılan etkinliklere bakılarak en doğru kıyafet seçimi yapılabilir.

 

Bir festivalin en güzel yanı mayıs güneşi keyif verici bir ortamda vakit geçirmektir. Yapılan bu yorumlar aslında geçmiş deneyimlerden kaynaklı en doğru seçimler olarak karşımıza çıkar.

 

Festivalde Ne Giyilir?

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Her festival aynı tarzda ve aynı mevsimde düzenlenmemektedir. Bu nedenle tercih edilecek kıyafetler mevsim şartlarına ve etkinlik tarzına göre farklılık göstermektedir.

Önemli olan bu farklı konseptlerde ve farklı hava şartlarında seçtiğiniz kıyafetlerle rahat ve şık olmanızdır. Aksi takdirde kıyafetiniz ne kadar güzel olsa da dar ve eğlencenizi kısıtlayacak kıyafetler tercih etmeniz yanlış bir tercih olacaktır.

 

1 – Müzik Festivalleri İçin Rahat Kıyafetler Seçin

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Özellikle müzik festivali için rahat şekilde ve doyasıya dans etmek istiyorsanız mutlaka rahat edebileceğiniz kıyafetler tercih etmelisiniz. Aksi takdirde bir köşede konserleri sadece izlemek ile yetinebilirsiniz.

 

Rahat kıyafetler her zaman sizler için eğlenceyi kolaylaştıracaktır. Hareket etmenize engel olan vücudunuzu saran kıyafetler her zaman konforda sizi bir adım geride bırakacaktır.

 

2 – Film Festivalleri İçin Şık Olmaya Özen Gösterin

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Özellikle Cannes gibi film festivalleri için ünlü kişiler şıklık yarışına girmektedirler. Eğer siz de bu tür bir organizasyona dâhil olacaksanız şık olmaya dikkat ediniz.

 

Film festivalleri genel itibari ile ünlü isimlerin de katılım sağladığı en özel etkinler arasında yer alır. Bir festivalde en sevdiğiniz aktörü görseniz onunla hangi şıklıkta resim çekilmek istersiniz hiç düşündünüz mü?

 

3 – Organizasyona Uygun Giyinin

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Bazı karnavallar özel kıyafetler ile kendini tanıtmıştır. Bu tür karnavallarda katılımcılar temsil edilen milletin veya konseptin kıyafetini giymektedirler. Bu tür organizasyonlara uyum sağlamak daha güzel olacaktır.

 

Katılım sağladığınız organizasyon konsepti ne ise kıyafet seçimi kesinlikle ona uygun olmalıdır. Buna basit şekli ile örnek vermek gerekirse; rock konserine giden kişinin film festivalinde aynı kıyafetli katıldığını bir düşünelim? Aslında herkes elbette istediği kıyafeti giyebilir.

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Ancak herkesin şıklık yarışı içerisinde olduğu bir ortamda ekstra rahat kıyafetlerle absürt bir görüntünün ortaya çıkması kuvvetle muhtemel.

 

Tabi bir de bunun tam tersini düşünecek olursak; Film festivalinden gözleri kamaştıran bir kıyafet ile bayanın Holi Festivali’ne katıldığını düşünelim.

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Sahneyi gözünüzde canlandırdınız değil mi? Aslında burada kıyafetler değil kıyafetlerin konsepte uymamasıdır meselenin özü. Bu sebeple gideceğiniz etkinlikte ana tema ne ise mutlaka buna uygun şekilde kıyafet seçimi yapın.

 

4 – Hava Şartlarına Uygun Giyinin

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Bazı ülkeler kış aylarında, bazı ülkeler yaz aylarında, bazı ülkeler de yağmurlu günlerde festival düzenlemektedirler. Bu nedenle katılım sağlayacağınız organizasyonun hangi mevsimlere denk geldiğini bilmeniz kıyafet seçimlerinde büyük rol oynamaktadır. Yeni yıl kutlamalarında yazlık kıyafetlerle üşümek istemezsiniz değil mi?

 

5 – Hayallerinizin Kıyafetini Tasarlayın

Festival-organizasyonlari_festivalde-ne-giyilir-

Tasarım kıyafetler ile katılım sağlanan etkinlikler insanların en çok eğlendiği etkinliklerdir. Çünkü festivalde giyilecek kıyafet seçimi tamamen kişinin hayal gücüne ve özgür iradesine bırakılmaktadır.

Bu tür bir organizasyonda kendinizi özgür bırakın ve normal hayatta giyemediğiniz kıyafetleri giyin. Abartılı makyajlar yapın ve doyasıya eğlenin.

 


Hemen arayın ► +90 212 212 11 66
Veya web sitemizi ziyaret edin ► http://faorganizasyon.com.tr